W obecnych czasach wiele osób ma na ciele więcej tkanki tłuszczowej niż powinna, toteż rynek spalaczy tłuszczu bardzo obfituje, ze względu na ogromny popyt. Jednymi z popularniejszych tabletek na odchudzenie są te z kontrowersyjnego preparatu Zion Labs T-5.

Skład preparatu Zion Labs T5 i działanie

Pod przykrywką nazwy T5, skrywa się znana i lubiana z dawnych lat kompozycja ECA Stack, łącząca w sobie efedrynę, kofeinę i aspirynę.

Na jedną kapsułkę T-5 składa się:

  • 30 mg efedryny
  • 250 mg kofeiny
  • 150 mg aspiryny

Efedryna i kofeina zwiększają stężenie katecholamin (adrenalina i noradrenalina), które reagują z receptorami beta-adrenergicznymi w komórkach tłuszczowych. W ten sposób pobudzane jest przekaźnictwo wewnątrzkomórkowe za pośrednictwem kinazy cAMP i przyspiesza się uwalnianie energii zgromadzonej w komórkach. Kofeina jest dodatkowo inhibitorem fosfodiesteraz, co jeszcze mocniej wpływa na cAMP. Aspiryna może dodatkowo wspomagać odchudzanie poprzez redukcję stanów zapalnych i wzrost biogenezy mitochondriów, w których spalane są cząsteczki tłuszczu, by przetworzyć je na energię użyteczną dla komórek.

Popularne jest stosowanie ECA przed treningiem, co powinno dawać szczególnie dobre efekty. Połączenie tych 3 składników skutkuje większą ilością energii do treningu, poprawą wydolności oraz przesunięciem progu bólu, co w połączeniu ułatwia wygenerowanie dużo większej intensywności o objętości treningu. W połączeniu z wpływem bezpośrednio na komórki tłuszczowej, finalne efekty są bardzo dobre, a redukcja może iść wyraźnie szybciej.

Skutki uboczne ECA Stack

Efedryna i kofeina są stymulantami, a tutaj zastosowano dość spore dawki, które w połączeniu dają mocne działanie pobudzające. Negatywnymi skutkami może być przypływ lęku i niepokoju, kołatanie serca i wzrost ciśnienia, problemy z zasypianiem, ból i zawroty głowy, dysfunkcje seksualne. Aspiryna natomiast zmniejsza krzepliwość krwi, co może być kłopotliwe przy zranieniach lub problemach z krzepliwością. W dłuższej perspektywie mogą pojawiać się efekty przestymulowania układu nerwowego, włączając w o zaburzenia nastroju i bezsenność.

Gdzie kupić Zion Labs T5?

Jest wiele sklepów i osób oferujących sprzedaż tego produktu. Jednak ze względu na to, że jest to produkt z szarej strefy, a na dodatek ma ogromną popularność, jest sporo osób które chcą na tym zarobić i T5 Zion Labs produkowany jest w przeróżnych miejscach na świecie. Niektórzy mówią o masowo występujących podróbkach, jednak ciężko jest mówić o podrabianiu, gdy nie istnieje oryginał – marka Zion Labs to typowa firma krzak 😉 Tak więc niezależnie od tego gdzie kupisz T-5, nigdy nie masz pewności na co trafisz. Cena Zion Labs T5 oscyluje zazwyczaj w granicach 120-140 zł za opakowanie.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.Required fields are marked *